لینک سازی(لینک بیلدینگ) در وبلاگ یکی از رایج ترین روش های لینک بیلدینگ بوده و هست. اما در سال های اخیر ارزش آنها کاهش یافته است اما همچنان ارزشمند هستند. این روش را هم می توان به عنوان لینک سازی کلاه خاکستری طبقه بندی کرد، هرچند هر لینک سازی غیرطبیعی در دسته کلاه سیاه قرار می گیرد.

ساخت لینک بخش مهمی از آموزش سئو است و حدود 30 درصد از 100 سئو را تشکیل می دهد. ما قصد داریم در این مقاله یکی از روش های لینک بیلدینگ رایگان را بررسی کنیم. سرویس های وبلاگ نویسی ایرانی و خارجی زیاد هستند و هر کدوم امکانات خاصی دارند و برای عادی شدن باید این وبلاگ ها رو کنار هم داشته باشیم.

بنابراین، اولین و مهمترین مسئله در هر لینک بیلدینگ، طبیعی جلوه دادن آن است تا گوگل مشکوک نشود که خودتان لینک هایی را به صورت مصنوعی ایجاد کرده اید. خب با خودت میگی خب شک نکن بالاخره بعد از افت رتبه استراتژیم رو عوض میکنم ولی میخوام بگم اول اینکه تو اون عبارت کلیدی جریمه میشی یا حتی جریمه میشی و گوگل کلا اعتماد خود را به آن عبارت از دست بدهد. شما نمی توانید به رتبه خود بازگردید. مسئله مهمتر این است که برای کسب رتبه در نتایج جستجوی گوگل زمان و هزینه صرف می کنید که بی دقت در یک قسمت از سئو هدر می دهید!

بخوانید  راهنمای جامع سئو چیست به زبان ساده ؟9 فاکتور مهم در موفقیت سئو

خب در ادامه ناگفته هایی از آموزش لینک سازی در وبلاگ را به شما خواهم گفت همراه من باشید.

نکات بی نظیر لینک سازی در بلاگ ها

  1. از هر سرویس وبلاگ نویسی فقط یک وبلاگ بگیرید و ایجاد کنید زیرا آنها IP های متفاوتی دارند و گوگل کمتر به این بک لینک ها مشکوک می شود.
  2. نام های مختلف برای وبلاگ های مختلف ایجاد کنید، از نام های تجاری یا حتی نام های مشابه استفاده کنید، گوگل به راحتی متوجه جعلی بودن وبلاگ های شما می شود، اما دلیل اصلی کاهش ارزش لینک های وبلاگ توسط گوگل، مصنوعی بودن آنهاست.
  3. سعی کنید هر وبلاگ را از حوزه فعالیت سایت اصلی پوشش دهید و همه وبلاگ ها در یک موضوع خاص نباشند.
  4. در هر مقاله وبلاگ و فقط به سایت خودتان یک پیوند ایجاد کنید! آیا به نظر شما طبیعی است که یک وبلاگ فقط به یک سایت خاص لینک دهد و نامی از سایت های دیگر و سایر لینک های خروجی نداشته باشد؟ خب خیر و شما هم باید به سایت های خارجی معتبر در زمینه خود لینک دهید.
  5. در وبلاگ هایی که دارای بخش ادامه مطلب هستند، یک لینک در قسمت ادامه مطلب ایجاد کنید. چرا اگر این کار را در قسمت بالا انجام دهید، تعداد لینک های خروجی از وبلاگ اصلی افزایش می یابد و ارزش آنها بسیار کاهش می یابد.
  6. تعداد کلمات موجود در محتوای هر پست را حداقل به 500 کلمه تبدیل کنید زیرا متن زیر 500 کلمه واقعاً ارزش خاصی برای دریافت لینک ایجاد نمی کند. همانطور که می دانید حداقل محتوای یک صفحه از سایت 300 کلمه است اما به نظر شما با نوشتن یک محتوای کوتاه 300 کلمه ای به نتیجه دلخواه خود می رسیم! به نظر من نه.
  7. همه پیوندها را دنبال نکنید و به وبلاگ هایی با لینک های نوفالو هم بروید.
  8. لینک سازی را ربات گونه انجام ندهید به این صورت که در تایم های مشخص شروع به لینک سازی کنید و در همه بلاگ هایتان لینک بسازید.
  9. به محتوای سئو در وبلاگ خود نگاه کنید. چرا؟ خوب، محتوای شما باید برای رتبه بندی گوگل مرتبط باشد و شما بخشی از آن را با لینکی که برای خود ایجاد می کنید به سایت خود منتقل می کنید.
بخوانید  معرفی انواع HTTP Status code