اگر می‌خواهید در سال‌های آینده در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید، نکات مهمی وجود دارد که باید برای بهبود سئوی سایت خود رعایت کنید. در این مقاله، ما 8 نکته الزامی و مهم سئو که باید به آنها توجه داشت  را فهرست می کنیم و به شما می گوییم که چگونه می توانید آنها را هوشمندانه آزمایش کنید و چگونه با رعایت این نکات ساده و کاربردی، در صدر نتایج جستجو باقی بمانید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود وارد کنید.

1. به روز رسانی Google MUM

الگوریتم مام گوگل یکی از مهم ترین به روز رسانی هایی است که گوگل انجام داده است، پیاده سازی MUM یا Multitask Unified Model. این به روز رسانی هوش مصنوعی تضمین می کند که گوگل عبارات جستجوی شما را بهتر درک می کند و تنها بهترین نتایج را نشان می دهد. بنابراین آنچه جدید و نوآورانه است این است که اطلاعات مرتبط از فیلم ها، تصاویر و متن نیز می توانند یکپارچه شوند. البته این راهی است برای نشان دادن اینکه در سال 2022 روی چه چیزی تمرکز کنیم.

2. اهمیت محتوای ویدیویی در نتایج جستجو

گوگل بیشتر و بیشتر ویدیوها را به عنوان منبع مهم اطلاعات می بیند که به وضوح در به روز رسانی MUM منعکس شده است. کاربران همچنین برای ویدیوها ارزش بیشتری قائل هستند که در رشد قوی پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند TikTok منعکس می شود. با ادغام محتوای ویدیویی در وب سایت خود، رتبه بالاتری در گوگل خواهید داشت و در جستجوی ویدیوی گوگل ظاهر می شوید. با یک فلش دو علامت بزنید.

بخوانید  10 موتور جستجو پر طرفدار در جهان + انواع موتور جستجو

3. بهینه سازی جستجوی صوتی

اکثر کاربران اینترنت با استفاده از جستجوی صوتی مطالب را جستجو می کنند. جستجوی صوتی همچنین شامل جستجوهایی است که افراد با استفاده از سیری (اپل) یا الکسا (گوگل) انجام می دهند. در نتیجه، جستجوها نیز به طور متوسط ​​طولانی تر از جستجوهای نوشتاری خواهند بود. چگونه محتوای خود را برای جستجوی صوتی تطبیق دهیم؟ از کلمات کلیدی بلند یا دم بلند استفاده کنید و محتوای نوشتاری خود را به صورت محاوره ای بیان کنید. این به ساختار متن شما در قالب پرسش و پاسخ کمک می کند.

4. روی EAT تمرکز کنید

تخصص، اقتدار و اعتماد سه اصل مهم در EAT است. پس روی تخصص خود تمرکز کنید و در حوزه تخصصی خود به یک مرجع تبدیل شوید. گوگل فقط می خواهد بهترین و قابل اعتمادترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر روی اصول EAT تمرکز کنید، می توانید مطمئن باشید که وب سایت شما مورد اعتماد خواهد بود و در نتایج جستجو رتبه بالایی خواهد داشت.

5. محتوای با کیفیت تولید کنید

یک موضوع مناسب برای تولید محتوا انتخاب کنید، اگر محتوای خوبی ارائه دهید نه تنها به سرعت دیده می شوید، بلکه افراد بیشتری به سایت شما باز می گردند. ارائه محتوای با کیفیت بر اساس اصل EAT و سازماندهی هوشمند محتوا، البته با کمک کارشناس سئو باشد.

بخوانید  راهنمای قطعی سئوی موجودیت یا Entity SEO

نحوه طراحی سایت تاثیر زیادی در خوانایی متن دارد و به تجربه بهتر مصرف کننده کمک می کند. سپس هر دو به شما کمک می کنند تا رتبه بالایی داشته باشید و در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید.

چند نکته مهم: مقاله هایی با حداقل 500 کلمه بنویسید، از اشتباهات املایی پرهیز کنید و همیشه محتوای با کیفیت ارائه دهید و از تیترها، زیرعنوان ها و نقل قول های خوب استفاده کنید.

6. سرعت لود صفحات را بهینه کنید

اگرچه وب سایت شما محتوای خوبی ارائه می دهد، اما اگر صفحات شما بسیار کند بارگذاری می شوند، احتمال زیادی وجود دارد که بازدیدکنندگان قبل از بارگیری کامل صفحه را ترک کنند. سرعت بارگذاری در وب سایت شما برای سئو اهمیت بیشتری دارد. در آپدیت اخیر گوگل، سرعت بارگذاری نقش بسیار بیشتری در تعیین رتبه سایت شما در لیست نتایج بازی می کند.

چگونه سرعت بارگذاری وب سایت خود را بهینه کنیم؟ ابتدا سرعت وب سایت خود را بررسی کنید، به عنوان مثال با ابزار Google Page speed Insights، که می تواند نقاط ضعفی را در وب سایت شما ایجاد کند تا سرعت بارگذاری صفحه را بهینه کنید.

سپس، یک متخصص سئو را استخدام کنید تا به شما در بهبود رتبه وب سایت در گوگل و همچنین تجربه کاربری مثبت کمک کند تا یک متخصص سئو بتواند موقعیت بالاتری را در نتایج جستجو به شما بدهد.

7. بهینه سازی وب سایت نسخه موبایل

امروزه جستجوهای بیشتری در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند یک روند مهم سئو است که برای سال های آینده ادامه خواهد داشت.

بخوانید  الگوریتم Google MUM چیست و چگونه نتایج جستجو را بهبود می بخشد؟

آیا وب سایت شما نسخه دسکتاپ و موبایل دارد؟ سرعت بارگذاری و بهینه سازی نسخه موبایل برای رتبه بندی موتورهای جستجو مهمتر از نسخه دسکتاپ است. مطمئن شوید که وب سایت شما برای استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها بهینه شده است. به چیدمان سازگار با موبایل و سرعت بارگذاری سریع فکر کنید. امروزه، کاربران بیشتری به دنبال محتوا در نسخه موبایل خود هستند، پس حتما این را در نظر داشته باشید.

8. قابلیت دسترسی

دسترسی و گنجاندن موضوعات مهم سئو به طور فزاینده ای اهمیت می یابد. در دسترس قرار دادن وب سایت شما برای افراد کم بینا توجه بیشتری را به خود جلب می کند. خوشبختانه، دسترسی به محتوای بیشتر نیز بسیار آسان‌تر می‌شود.

جستجوی صوتی گوگل نقش مهمی در این امر ایفا می کند، همچنین استفاده از زیرنویس برای فیلم ها و تصاویر در وب سایت ضروری است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای افرادی که برای مثال از صفحه خوان استفاده می کنند قابل دسترسی است و قابلیت تنظیم کنتراست را ارائه می دهد. یک وب سایت در دسترس به این معنی است که می توانید بهتر دیده شوید و به مخاطبان بالقوه جدیدی دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری

با پیروی از 8 نکته الزامی و مهم سئو، وب سایت شما در سال های آینده رتبه بالایی در نتایج موتورهای جستجو خواهد داشت. به نوشتن محتوای مرتبط، منحصر به فرد و با کیفیت ادامه دهید و آن را با توجه به مهمترین تحولات سئو بهینه سازی کنید. به این ترتیب، نه تنها در نتایج گوگل به خوبی ظاهر خواهید شد، بلکه بازدیدکنندگان همچنان به سایت شما باز می گردند.