سئووبتیمایزر – گروه آمریکایی اوراکل که متخصص در فناوری اطلاعات است، روز چهارشنبه قراردادی را با مراکش برای ایجاد یک مرکز خدمات ابری بزرگ در پادشاهی با سرمایه گذاری حدود 140 میلیون دلار امضا کردند.

گروه آمریکایی اوراکل که متخصص در فناوری اطلاعات است، روز چهارشنبه قراردادی را با مراکش برای ایجاد یک مرکز خدمات ابری بزرگ در پادشاهی با سرمایه گذاری حدود 140 میلیون دلار امضا کردند.

این امر در حاشیه افتتاحیه رسمی دومین نشست “جیتکس آفریقا مراکش” در مراکش صورت گرفت.

اوراکل به اولین شرکت بزرگی تبدیل خواهد شد که مراکز خدمات ابری را در شمال آفریقا ایجاد می‌کند و به تقویت ابتکارات اطلاعاتی دولت مراکش و تحریک نوآوری در سراسر قاره کمک می‌کند.

بخوانید  صدای صورتی چیست؟ آیا به خواب و حافظه کمک می‌کند؟

 

خبرگزاری عربی مغرب گزارش داد که این توافقنامه جدید که نقطه عطف مهمی در توسعه دیجیتال در منطقه است، به تسریع اجرای ابتکارات دولت مراکش در زمینه دیجیتال کمک خواهد کرد که همچنین خدمات ابری ایمن و با عملکرد خوب را به موسسات در سراسر آفریقا ارائه خواهد کرد.

مراکز خدمات ابری مورد انتظار در شهرهای کازابلانکا و ستات، تحول دیجیتال دنیای شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها و سرمایه‌گذاران مراکش و منطقه را افزایش خواهند داد.

نماینده وزیر مراکش، غیثا مازور، مسئول انتقال دیجیتال و اصلاحات اداری، خاطرنشان کرد که افتتاح خدمات ابر عمومی اوراکل در مراکش، انتقال دیجیتال را در کل منطقه تسریع می‌کند.

بخوانید  چرا چت جی‌پی‌تی جدید برای کاربران خطرناک است؟

مازور اشاره کرد که مرکز فوق، خدمات ابری پیشرفته و با کاربری آسان را به مراکش و جهان ارائه خواهد کرد.