سئووبتیمایزر – مناطقی با ستاره‌های جوان که به‌عنوان سحابی‌های انعکاسی غبارآلود از فهرست سدربلاد (مربوط به سال ۱۹۴۶) شناسایی شده‌اند، شامل Ced 110 شکلی مثل حرف C هستند و درست در قسمت بالا و سمت راست و مرکز تصویر دیده می‌شوند و Ced 111 با رنگ مایل به آبی در زیر آن قرار دارد.

نشانه‌های تیره و تاریک و همینطور سحابی‌های روشن در این نمای تلسکوپی جنوب آسمان، نشانه‌های گویایی از ستاره‌های جوان و تشکیل ستاره‌های فعال هستند. همه آنها تنها در فاصله ۶۵۰ سال نوری از ما و در مرز حباب محلی و مجتمع ابر مولکولی Chamaeleon قرار گرفته‌اند.

 

بخوانید  باز کردن قفل کیف پول بیت‌کوین ۳میلیون دلاری ازطریق «هک زمان»

مناطقی با ستاره‌های جوان که به‌عنوان سحابی‌های انعکاسی غبارآلود از فهرست سدربلاد (مربوط به سال ۱۹۴۶) شناسایی شده‌اند، شامل Ced 110 شکلی مثل حرف C هستند و درست در قسمت بالا و سمت راست و مرکز تصویر دیده می‌شوند و Ced 111 با رنگ مایل به آبی در زیر آن قرار دارد.

 

مورد دیگری که در تصویر روز ناسا جلوه می‌کند، سحابی مادون قرمز Chamaeleon (Cha IRN) به شکل حرف V و با رنگ نارنجی است که توسط جریان مواد حاصل از یک ستاره کم‌جرم تازه شکل‌گرفته است. این تصویر خوش‌ترکیب، 1.5 درجه را پوشش می‌دهد که نزدیک به ۱۷ سال نوری در فاصله تخمینی ابر مولکولی Chamaeleon I را شامل می‌شود.

بخوانید  فهرست گوشی‌های سامسونگ که بروزرسانی جدید را دریافت کردند